ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդների հետ հանդիպեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները
Հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ մեր երկիր են ժամանել դիտորդական առաքելություն իրականացնող բազմաթիվ կազմակերպություններ:
Հունիսի 19-ին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան», «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Իմ քայլը» խմբակցությունների ներկայացուցիչներն Ազգային ժողովում հանդիպեցին ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության անդամներին՝ Ղրղզստանի Հանրապետության Ժոգորկու Քենեշի (խորհրդարանի) միջազգային գործերի, պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Կանիբեկ Իմանալիեւի գլխավորությամբ:
Մեր երկրում անցկացվելիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն անկողմնակալ գնահատելու համատեքստում խմբակցությունների ներկայացուցիչները կարեւորեցին ՀԱՊԿ ԽՎ-ի դիտորդական առաքելությունը: Անդրադարձ եղավ նախընտրական քարոզչության իրականացմանը, հետընտրական գործընթացներին, բաց ու թափանցիկ ընտրությունների անցկացման համար ստեղծված հնարավորություններին: Արժեւորվեց կայունությունն ու խաղաղությունը թե՛ տարածաշրջանում եւ թե՛ ամբողջ աշխարհում: Կողմերն ընդգծեցին, որ հայ ժողովրդի ձայնը պետք է վճռորոշ լինի այս ընտրություններում:
Հյուրերը կարեւորեցին բաց եւ թափանցիկ ընտրությունների անցկացումը, ինչը բնորոշ կլինի ժողովրդավարական արժեքներ դավանող Հայաստանին եւ հայ ժողովրդին:

On June 20, ahead of the upcoming snap parliamentary elections numerous organisations carrying out observation mission arrived in our country.
On June 19, the representatives of the NA Bright Armenia, Prosperous Armenia and My Step Factions met with the members of the CSTO PA Observation Mission, led by the Deputy Chair of the Committee on International Affairs, Defense and Security of Zhogorku Kenesh (Parliament) of the Kyrgyz Republic Kanybek Imanaliev in the National Assembly.
In the context of the unbiased assessing the snap parliamentary elections to be held in our country, the representatives of the Factions highlighted the CSTO PA Observation Mission. The implementation of the pre-electoral campaign, the post-electoral processes, the possibilities created for the open and transparent elections were touched upon. The stability and peace in the region and in the whole world was evaluated. The sides underlined that the Armenian people’s voice should be crucial in these elections.
The guests highlighted the holding of the open and transparent elections, which would be characteristic to Armenia and the Armenian people adopting democratic values.