ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդների հետ հանդիպեցին ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչները
Հունիսի 20-ին կայանալիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ մեր երկիր են ժամանել դիտորդական առաքելություն իրականացնող բազմաթիվ կազմակերպություններ:
Հունիսի 19-ին ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան», «Բարգավաճ Հայաստան» եւ «Իմ քայլը» խմբակցությունների ներկայացուցիչներն Ազգային ժողովում հանդիպեցին ՀԱՊԿ ԽՎ դիտորդական առաքելության անդամներին՝ Ղրղզստանի Հանրապետության Ժոգորկու Քենեշի (խորհրդարանի) միջազգային գործերի, պաշտպանության եւ անվտանգության հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Կանիբեկ Իմանալիեւի գլխավորությամբ:
Մեր երկրում անցկացվելիք արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն անկողմնակալ գնահատելու համատեքստում խմբակցությունների ներկայացուցիչները կարեւորեցին ՀԱՊԿ ԽՎ-ի դիտորդական առաքելությունը: Անդրադարձ եղավ նախընտրական քարոզչության իրականացմանը, հետընտրական գործընթացներին, բաց ու թափանցիկ ընտրությունների անցկացման համար ստեղծված հնարավորություններին: Արժեւորվեց կայունությունն ու խաղաղությունը թե՛ տարածաշրջանում եւ թե՛ ամբողջ աշխարհում: Կողմերն ընդգծեցին, որ հայ ժողովրդի ձայնը պետք է վճռորոշ լինի այս ընտրություններում:
Հյուրերը կարեւորեցին բաց եւ թափանցիկ ընտրությունների անցկացումը, ինչը բնորոշ կլինի ժողովրդավարական արժեքներ դավանող Հայաստանին եւ հայ ժողովրդին:

В преддверии досрочных парламентских выборов 20 июня в РА прибыл ряд международных наблюдательных организаций.
19 июня представители фракций НС «Просвещенная Армения», «Процветающая Армения» и «Мой шаг» встретились в Национальном Собрании с членами наблюдательной миссии ПА ОДКБ во главе с заместителем председателя Комиссии по международным делам, обороне и безопасности Кыргызской Республики Цогорки Кенеш (Парламент) К.Иманалиевым.
В контексте беспристрастной оценки предстоящих в РА досрочных парламентских выборов представители фракций особо отметили наблюдательную миссию ПА ОДКБ. Затронуты проведение предвыборной кампании, поствыборные процессы, созданные возможности для проведения открытых и прозрачных выборов. Отмечена ценность стабильности и согласия как в регионе, так и во всем мире. Стороны подчеркнули, что голос армянского народа должен быть решающим на этих выборах.
Гости особо отметили важность проведения справедливых и транспарентных выборов, которые будут характерны для Армении и армянского народа, приверженных демократическим ценностям.